10. октобар 2017.

Тематска настава – пут до функционалног знања ученика

Један од начина развијања и неговања функционалног система знања је организовање тематске наставе. У нашој школи сваког месеца бирамо централну тему коју ученици посебно истражују из угла различитих наука, а уз пуну подршку наставника – ментора. Циклус посвећен једној теми завршавамо на најлепши начин – сви ученици јавно презентују резултате свог рада.

Месец септембар је био посвећен проучавању теме ЈЕЗИК. Ученици су кроз вршњачку едукацију путем менталних мапа, презентација и дискусије, разменили своја разноврсна сазнања о овој теми и показали да су најтрајнија и најприменљивија она сазнања до којих се долази истраживачим радом и која обједињују како животно искуство, тако и различите науке.

„Реци ми и ја ћу заборавити. Подучи ме и ја ћу се сетити. Укључи ме у рад и ја ћу научити.“ Бенџамин Френклин