28. септембар 2017.

Европски дан језика на Микин начин

Обележавање Европског дана језика темелји се на иницијативи Савета Европе од 2001. године. Главни цилјеви Европског дана језика су указивање на значај учења језика, увећање броја језика који се уче, промоција доживотног учења, међукултурног дијалога и језичког и културолошког богатства Европе.

Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду, и ове године је тим поводом организовао низ активности у којима су учествовали и ђаци наше школе.

Испред Факултета је организована манифестација „Улица европских језика”.Током манифестације, посетиоци су могли да посете многобројне језичке штандове са интерактивним садржајем. За оне који су обавили активности на свим штандовима и успешно „визирали“ свој „језички пасош“, обезбеђене су награде: Амерички кутак, ДААД, ДЗТ, ЕУ инфо поинт НС, Гоетхе Институт, Градска библиотека Нови Сад - огранак ,,Аница Савић Ребац", Институт Франçаис, Руски центар, Yунус Емре Институт.

Микини ђаци су “визирали” своје пасоше, али су и урадили пригодан видео поводом Европског дана језика.